سیده هدی پورمانی

سیده هدی پورمانی

@hodap

171 دنبال شده

117 دنبال کننده

      🏨 کارشناس مدیریت هتلداری و گردشگری 
📚 دانشجوی کارشناسی ارشد تاریخ ایران اسلامی
⚡️potterhead 
     
@musichp1994
hoda__p

یادداشت‌ها

نمایش همه

باشگاه‌ها

نمایش همه

باشگاه کارآگاهان

539 عضو

معمای آقای ریپلی (به ضمیمه مختصری درباره نویسنده ونوشته هایش)

دورۀ فعال

حلقه فانتزی_هری پاتر

284 عضو

هری پاتر و یادگاران مرگ

دورۀ فعال

لیست‌های کتاب

نمایش همه

فعالیت‌ها

9

      اولین برخورد من با بچه های عجیب غریب خانه ی خانم پرگرین در وقتی بود که دنبال یه فیلم شبیه هری پاتر بودم (که خدایی هیچی جاش رو برای من نگرفت!)و این فیلم توی چند تا سایت پیشنهاد شده بود و همیشه ته ذهنم بود ببینمش.بعد یه مدت توی یه برنامه ای فیلمشو دیدم و به عنوان یه عشق فانتزی خوشم اومد ازش و تصمیم گرفتم که کتابش رو هم بخونم چون نمیشه که فیلمی که دوستش داری کتابش باشه و تو کتابش رو نخونییی. لااقل برای من که عاشق کتاب خوندن/فیلم دیدن هستم ممکن نیست.
خلاصه چندتا جلدش به صورت هدیه به دستم رسید و خوندمش و...واقعا جز کتابهای دوست داشتنی ای که همیشه در قلبم خواهند موند شد. 
کتاب داستان یه پسر به اسم جیکوب پورتمن رو تعریف میکرد پدربزرگش فوت میکنه و بعد مرگ پدربزرگ اتفاقات بدی برای جیکوب میفته.پدربزرگ در کودکی جیکوب براش در مورد چیزهای عجیب غریبی صحبت میکرده که جیکوب باهاش برخورد بدی میکنه و سعی کرده حرف هاش رو قبول نکنه.ولی بعد اینکه این اتفاقات و مرگ پدربزرگ روش تاثیر بدی میذاره،به توصیه ی روان پزشکش راهی یه سفر به یه جزیره ای همراه پدرش میشه تا از خونه ای که پدربزرگش درش بزرگ شده دیدار کنه بلکه یکم آروم تر بشه و...اما خب اونجا اتفاقاتی براش میفته که زندگی ش رو از این رو به اون رو میکنه!
با تک تک صفحات کتاب میشه زندگی کرد.اینکه داستان از زبون جیکوب روایت میشه خیلی جالبه چون باعث میشه شخصیت اصلی رو بهتر درک کرد.و یه چیز دیگه که خیلی در مورد این کتاب دوست دارم،اتحاد بین شخصیت هاست.اینکه در هر شرایطی پشت همه ن و از تصمیمات هم حمایت میکنن.این نکته رو خیلی دوست داشتم.و از شخصیت خانم پرگرین هم خیلی خوشم میاد چون یه جورایی رهبر گروهه!و اینکه این کتاب برای کسایی که زیاد کتابخون نیستن یا در ژانر ترسناک زیاد کتاب نمیخونن،میتونه ترسناک باشه و بعضی جاهاش واقعا حس بدی رو منتقل میکنه . اون حس بد و به قول امروزی ها "دارک" بیشتر به کتاب تسلط داره تا حس ترس و وحشت.اینکه حس میکنی یه خطری در دور و بر هست و شخصیتهای اصلی یه سری بچه ن و نیاز به خانم پرگرین دارن...
یه تیکه ای از کتاب هست که خانم پرگرین درباره ی اینکه اقلیت ها و مذهب های مختلف عجیب غریب هارو طرد میکردن میگفت و یه بدگویی هم از مسلمان ها کرده بود که مورد پسندم نبود و به خاطر این قضیه و حس و حال بدی که کتاب بعضی اوقات میده کم کردم.
خب فکر کنم خیلی گفتم ...خلاصه که این کتاب ارزش خوندن رو داره:))))
پ.ن:من با این کتاب با بچه های خانم پرگرین ماجراجویی کردم و سختی کشیدم،باهاشون به زمین شیطان رفتم،با شبح ها جنگیدم و خیلی کارهای دیگه کردم ‌. کارهایی که فقط این کتاب قابلیت انجام دادنش رو بهم میده:)
پ.ن۲:پارسال این کتاب رو خوندم و الان در حال خوندن جلد چهارم هستم،نه اینکه کندخوان باشم،بین خوندن جلدها متاسفانه فاصله میندازم و کتاب های دیگه ای میخونم که خیلی واسه م مشکل ایجاد میکنه!ولی نمیدونم چرا الان راجع بهش نظر گذاشتم 😐😂
پ.ن۳: بهترین ترجمه ی این کتاب مال انتشارات سایه گستر هست که هر شش جلد مجموعه و یه جلد فرعی این کتاب رو چاپ کرده و اگر میخواید مجموعه رو کامل بخونید بهتره از این انتشارات تهیه ش کنید.
     

3

5