بهتر انتخاب کن، بهتر بخوان

یادداشت فاطمه رفعت

        اولا کتاب، اطلاعاتی درباره خود فرانسه به طور کلی نمی‌دهد و کل کتاب تحت تاثیر شرایط جنگ جهانی دوم نوشته شده و اصلا کتاب را یک آمریکایی که 30 سال در فرانسه زندگی کرده نوشته. 
در اصل کتاب خیلی با نظر و سلیقه شخصی نویسنده مخلوط است. 
برای من تا حدودی جذاب بود چون داشتم همزمان با فصل شکسپير و شرکا در کتاب خاطرات کتابی می‌خواندمش و خیلی به آشنا شدن با فضای آن زمان و شناخت نویسنده های هم عصر استاین در پاریس کمک کرد. 

خواستید اینم بخونید:
[ پاریس فرانسه خاطراتی است که به سبک «جریان سیال ذهن» نوشته شده است. این به عنوان دیدگاه شخصی گرترود استاین از فرانسه به عنوان یک کشور و مردم فرانسه تفسیر می شود.
در طول رمان، ایده فرانسوی بودن در فرانسه به شیوه ای خام، مطمئن و واقعی به خواننده منتقل می شود. به همین دلیل، برخی از منتقدان بر این باورند که این رمان قرار نبود به عنوان دیدگاهی کاملا دقیق از فرهنگ فرانسه نوشته شود.
استاین، دولت فرانسه را در چارچوب جنگ‌های گذشته و جنگ احتمالی قریب‌الوقوع و تأثیر جنگ بر فرانسوی‌ها و همچنین واکنش آرمانی/واقعی فرانسه به جنگ قرار می‌دهد. استاین حکایاتی را به یاد می آورد که به نظرش مربوط به موضوع مورد بحث است و هر کدام به داستان های حکایتی دیگری اشاره می کند که هدف و جایگاهی در پیشرفت رمان دارند.] 
    
(0/1000)

نظرات

تاکنون نظری ثبت نشده است.