بهتر انتخاب کن، بهتر بخوان

محمدحسن بهشتی

@mmdhasanbeheshti

18 دنبال شده

42 دنبال کننده

           چجوری خودم رو تویِ چند خط خلاصه کنم ؟! 

من که نمیتونم ، شما رو نمی‌دونم ..
امّا در حد چند کلمه؛

- جدیداً همه چیز و کس ترسناک میان به نظر ••

- کتاب هایی که بنظرم خوب بیان و به شما هم بخوام پیشنهاد کنم رو در قالب یک مجموعه کتاب به اشتراک میزارم..


 هر کتابی ارزش یبار خوندن رو داره ولی ،
کتابی ارزشمنده که ادم بخواد چند بار دیگه هم اونو بخونه ..

عکس پروفایلم (نمایه من) هم اصلا شبیه خودم نیست ، همینجوری دوستش داشتم گزاشتم :")
          
چرا باید یکی از اینجا بخاد به حساب اینستای ینفر برسه¿¡
واتساپ :)

یادداشت‌ها

نمایش همه
        هدیه یه دوست بود به من :)
واقعا کتاب خوبیه ، مخصوصا برای نوجوونا که یه عالمه سوال دارن درمورد این چیزا ، من اون موقع که هدیه گرفتم جزو اولین کتاب هایی بود که داشتم و میخوندم ، و اصلا همین کتاب هم اونی بود که باعث شد به کتاب علاقه‌مند بشم .
یه نکته باحالی که داشت و من برام خییلی جالب بود باز شدن و بزرگ شدن برگه ها بود ، یعنی بجای اینکه ساختار مثلا یه موشک رو توی چند تا صفحه و تیکه تیکه پشت سرهم بیان کنه ، توی یه صفحه بزرگ و کامل ، موشک بزرگ رسم شده و با شکل توضیح میده ، این برای من توی اون دوران خیلی چیز عجیب و مافوق تصوری بود ، همین هم خوندنش رو برام جالب کرده بود ، هم فیزیکی ، هم متنی خوب بود ..
برای افزایش اطلاعات عمومی نیست و مثل اینطور کتاب ها که پر از آیا میدانید و مطالب علمی و تاریخی شگفت انگیز یا غیره هست هم نیست ؛
بیشتر ساختار مکانیکی بعضی از وسایل پر کاربرد و یا شاخص توی جهان رو مثل دوربین عکاسی ، نیروگاه اتمی ، ماشین ظرف شویی ، بمب هیدروژنی و ... بصورت ساده بیان کرده و ازین جهت نه فقط برای گروه سنی نوجوانان بلکه همه‌ی سنین مناسبه ، حتما بخونین و برای هدیه به بچه‌ها در نظر داشته باشینش :)
    

باشگاه‌ها

ادب الهی

271 عضو

ادب الهی: تادیب نفس به معنی الاعم

دورۀ فعال

لیست‌های کتاب

برگ اضافی: یادداشت هایی از شرق تا غربسه رنگ: غذانوشت های سفر ایتالیامارک و پلو: مجموعه ای از سفرنامه ها و عکس ها

سفرنامه هایی که حتما باید خوند 🍭

9 کتاب

مجموعه ای از کتاب هایِ جناب منصور ضابطیان(درمورد خود ایشون ویکی پدیا بهتر از من توضیح میده ، پس اگه نمیشناسینشون برین اونجا یه سر بزنید.. ) که درمورد سفرهایی هستند که ایشون به خارج از ایران داشتند ؛ علاوه بر لذتی که خوندنِ خود کتاب و قلم جذاب آقای ضابطیان و شنیدن ماجراها داره ، این حس مواجه شدن با فرهنگ ها و عقاید جدید دیگر کشورها هم دارای اهمیت ویژه‌ای هست که معمولا توی هر کتابی نمیشه تجربش کرد . درکل اینطوری بگم که ؛ برای حداقل یبار هم که شده باید این کتاب ها رو خوند .. برای شروع و حس کردن جو کتاب ها من خودم کتاب هایِ " سه رنگ " و " برگ اضافی " رو پیشنهاد میکنم ، برگ اضافی رو به این علت که درمورد کشورِ خاصی نیست و مجموعه روایت‌های خیلی جالب از سفرهای مختلف ایشون به جاهای متفاوت از هم هست و میتونه شما رو با میزان مهارت نویسنده و سبکش آشنا کنه که اگر دوست داشتین به بقیه جلدها هم سر بزنین ، اما سه رنگ رو به این دلیل گفتم که در مورد ایتالیا بود (:..

بریده‌های کتاب