pluto

@Pluto

12 دنبال شده

14 دنبال کننده

           I am a planet that gets further away from home every day...
          

یادداشت‌ها

باشگاه‌ها

این کاربر هنوز باشگاهی ندارد.

فعالیت‌ها

pluto پسندید.

14 نفر پسندیدند.

pluto پسندید.

23 نفر پسندیدند.

pluto پسندید.
      اینکه تعداد زیادی از آثار یک نویسنده شاهکار باشند یعنی آن نویسنده یک نابغه است. نابغه‌ای که شاید سده‌ها باید بگذرد تا همچون اویی بیاید. به عقیده من داستایفسکی نابغه ادبیات جهان است. برای اثبات این مدعا خواندن چندتا اثر از او کافی است از جمله همین کتاب. یعنی رنج‌کشیدگان و خوارشدگان. من تا قبل از اینکه این کتاب را بخوانم تعریف دو سه اثر از داستایفسکی را شنیده بودم که شاهکارهای او هستند اما وقتی این کتاب را خواندم معتقد شدم باید به آن لیست این کتاب را هم اضافه کرد. 
خوارشدگان و رنج‌کشیدگان یک شاهکار داستانی است با همان جهان ذهنی داستایفسکی. پر کشش و متحیر کننده. با شخصیت‌هایی زنده و پویا. داستانی عمیق و فراگیر. شاید بخش‌هایی از کتاب ابله و جنایات و مکافات مطول و ملالت بار باشد اما این کتاب اینگونه نیست. ضرب آهنگ داستان سریع و پر قدرت پیش می‌رود و همین سبب می‌شود شما هر بار منتظر بمانید که چه می‌شود. 
کتاب بخشی از جهان‌بینی نویسنده‌اش را نمایندگی می‌کند. داستایفسکی به حق یک متفکر بود‌ه. متفکری که انسان محروم، انسان رنج‌کشیده، انسان تنها، انسان سرگردان، انسان صادق و و و برایش اهمیت داشته است. این کتاب هم در همان جهان‌بینی قرار می‌گیرید.
بی‌تردید این کتاب یکی خواندنی‌ترین کتاب‌ها است. بار دیگر این کتاب را خواهم خواند...
     

25 نفر پسندیدند.

3 نفر نظر دادند.
pluto پسندید.

هر خانمی که در کنار تحصیلاتش در دوراهی اشتغال و خانه داری مونده این کتاب رو میتونه شدیدا با گوشت و پوست و استخونش مزه مزه کنه همزاد پنداری کنه و بگه آخیش تنها نیستم. روایت های زنانی که بین این دو موندن یا اگر نموندن و تصمیم قطعی گرفتن هر سال در حال مرور مزایا معایب این تصمیم ن. خیلی لذت بردم.

6 نفر پسندیدند.

10 نفر پسندیدند.