جزئیات پست

راهنمای بهخوان

1400/11/23 - 16:53

خواندن 3 دقیقه
صفحه‌ی نویسندگان در بهخوان چیست و چه ویژگی‌هایی دارد؟

هر فردی که حداقل یک کتابش در ایران شابک دریافت کرده باشد، در بهخوان نمایه‌ای یکتا دارد. این نمایه کمک می‌کند تا کاربران بتوانند به تفکیک پدیدآور، به اطلاعات شناسنامه‌ای و همچنین نقد و بررسی کتاب‌ها دسترسی پیدا کنند. اما این تازه آغاز راه است. هر نویسنده، شاعر یا مترجم می‌تواند با در دست گرفتن صفحه‌ی خود:

- با کاربران وارد ارتباط بی‌واسطه شود.

- کتاب‌های در دست انتشارش را پیش چشم خوانندگان قرار دهد و از میزان اشتیاق آن‌ها برای کتاب تازه‌اش آگاه شود.

- بلافاصله از امتیازها و یادداشت‌هایی که کاربران روی کتاب‌هایش درج می‌کنند، باخبر شود.

- فروشگاه‌­های مختلفی را که کتاب‌­هایش را عرضه می‌­کنند، بشناسد و از موجود بودن کتاب­‌هایش در آن فروشگاه‌­ها مطلع شود (به زودی).

- کتاب‌هایی را که در گذشته خوانده، اکنون می‌­خواند و می‌خواهد بخواند، در قفسه‌های مختلف کتابخانه‌اش قرار دهد و ذائقه‌ی مطالعاتی‌اش را در معرض دید علاقه‌مندان بگذارد.

- بر کتاب‌های مختلف یادداشت بنویسد و این مجال را برای هوادارانش فراهم کند تا ارزیابی وی درباره‌ی کتاب‌های دیگر را بدانند.


من یک نویسنده‌/شاعر/مترجم هستم، چگونه صفحه‌ی خودم را در بهخوان در اختیار بگیرم؟


۱- وارد سایت بهخوان شوید.


۲- دکمه‌ی سبز «ورود | عضویت» را که در بالای صفحه‌ی اصلی قرار دارد بفشارید و مراحل ثبت نام را تا پایان دنبال کنید. در این مرحله از نام کامل خودتان که بر روی کتاب‌ها چاپ شده است، استفاده کنید. اگر پیش از این با نامی دیگر (مثلاً نام کوچک خود) ثبت نام کرده‌اید، آن را ویرایش کنید.


۳- در نسخه‌ی موبایل: دکمه‌ی ذره‌بین را در نوار پایین صفحه بفشارید و نام خودتان را جست‌وجو کنید و در نتایج، ذیل بخش «نویسندگان» وارد صفحه‌ی خود شوید.

در نسخه‌ی دسکتاپ: در نوار بالای صفحه، نام خودتان را جست‌وجو کنید و در نتایج، ذیل بخش «نویسندگان» وارد صفحه‌ی خود شوید.

(ممکن است در این مرحله به علت اختلافات جزئی در اطلاعات شناسنامه‌ای و حروف الفبا صفحه‌ی خود را نیابید. یک راه جایگزین، جست‌وجوی نام یکی از کتاب‌هایتان است. پس از یافتن کتابتان، زیر تیتر اصلی کتاب، نام پدیدآورندگان ظاهر می‌شود و می‌توانید روی نام خودتان کلیک کنید).


۴- اکنون که در نمایه‌ی نویسنده‌ای خودتان حضور دارید، اطمینان حاصل کنید که حداقل یکی از کتاب‌هایتان در فهرست کتاب‌های این صفحه وجود دارد. اگر نقشتان در برخی کتاب‌ها نویسنده نبوده بلکه چیزهای دیگری از جمله ویراستار و... بوده جای نگرانی نیست. همچنین اگر کتاب‌هایی یک‌سره نامربوط به شما در لیست کتاب‌هایتان وجود دارد، به سادگی ویرایش‌پذیر هستند و نگران نباشید.


۵- در نوار بالای صفحه، روی علامت سه نقطه ... کلیک کنید سپس دکمه‌ی «درخواست نویسندگی» را انتخاب نمایید.


۶- اطلاعات لازم را وارد کنید. توجه داشته باشید که پر کردن تک تک فرم‌ها الزامی است و در طول پر کردن فرم‌ها از انگلیسی بودن اعداد صفحه کلید اطمینان حاصل کنید. اگر دکمه‌ی «ثبت درخواست» را می‌زنید اما هیچ اتفاقی نمی‌افتد، بدانید فرمت یکی از اطلاعاتی که وارد کرده‌اید با آن‌چه سامانه از شما می‌خواهد همخوانی ندارد پس اطلاعاتتان را دوباره ویرایش کنید و بار دیگر دکمه‌ی «ثبت درخواست» را بفشارید.


۷- پس از مشاهده‌ی پیام «درخواست شما با موفقیت ثبت شد». منتظر بمانید تا پیامک تأیید هویت را دریافت کنید. توجه داشته باشید تأیید هویت شما متوقف بر ارسال تصویر یک مدرک هویتی معتبر به ایمیل info[at]behkhaan.ir است.


۸- لازم است برای اعمال تلفیق نمایه‌ی کاربری‌تان با نمایه‌ی نویسندگی، حتما یک بار از بهخوان خارج شوید سپس دوباره با همان نام کاربری و رمز عبوری که در ابتدای عضویت تعریف کرده‌اید، وارد شوید.


برای آشنایی با امکانات عمومی بهخوان اینجا را ببینید.

آموزشی

15 نفر پسندیدند.

1 نفر نظر داد.
(0/1000)

نظرات

از راهنمایی شما بسیار متشکرم.