بهتر انتخاب کن، بهتر بخوان

کنسرتویی به یاد یک فرشته

کنسرتویی به یاد یک فرشته

کنسرتویی به یاد یک فرشته

3.8
4 نفر |
2 یادداشت

با انتخاب ستاره‌ها به این کتاب امتیاز دهید.

در حال خواندن

1

خوانده‌ام

5

خواهم خواند

4

برنده جایزه ی گنکور 2010 ... صدای کنسرتویی به یاد یک فرشته، خفیف و پنهانی از بلندگو به گوش می رسید. خاطره ی موسیقی، بیشتر از خود موسیقی، تداعی می شد. کریس مراقب بود تا صدا در اتاق زیرشیروانی اش زیاد نشود، چون در این خانه بزرگ چوبی که در کوهستان ساخته شده بود، صداها از اتاقی به اتاق دیگر می رفت؛ دوست نداشت یکی از نوجوانانی که از آنها در ویلای سقراط مراقبت می شد، بیاید و به او پرخاش کند و از علاقه هایش ایراد بگیرد. نه اینکه خجالت بکشد، بلکه به این دلیل که این اثر متعلق به زندگی خصوصی اش بود و در آن با هیچ کس سهیم نمی شد...

یادداشت‌های مرتبط به کنسرتویی به یاد یک فرشته

ندا

1402/05/23

             🖊کتاب کنسرتویی به یاد یک فرشته از ۴ داستان کوتاه به نام‌های؛ 
_مسموم‌کننده
_ بازگشت
_ کنسرتویی به نام یک فرشته
_  عشق در الیزه
 تشکیل شده که در سال ۲٠۱٠ جایزه کنگور را برای اشمیت به ارمغان آورده است. 

🖊داستان‌هایی ساده ولی در عین حال جذاب و پر از جزئیات که تا آخرین لحظه توجه خواننده را سمت خود معطوف می‌کند. 

🖊شخصیت‌های خلق شده توسط اشمیت در این داستان‌ها به خوبی پردازش شده‌اند به طوری‌که شما کامل میتوانید آنها را بشناسید و با آنها ارتباط برقرار کنید و نویسنده به خوبی اعمال آنها را در زیر ساختار روانی‌شان معنا می‌کند. 

🖊نکات مشترک در تمام این چهار داستان‌ اینست که اشمیت از جنگ بین خیر و شر، خوبی و بدی، رستگاری و اسارت، عشق و نفرت و نقش خاطرات در زندگی می‌گوید که بسیار الهام‌بخش و قابل لمس هستند و او سعی در هماهنگی دین و فرهنگ دارد چرا که در تمام این داستان‌ها #ریتای_مقدسه نماد رستگاری و رهایی‌ست. 
 مرگ و پرداختن به آن در تمام این داستانها یک موضوع اصلیست. 

✅نکته جذاب کتاب، بخش انتهایی این کتاب می‌باشد که به  «یادداشت‌های اشمیت» نام‌گذاری شده است که در آن نویسنده در کنار توضیحات کوتاهی که پیرامون داستان‌های کوتاه کتاب و خاطرات حین نوشتن‌شان می‌دهد، از علت علاقه خود به نوشتن داستان کوتاه می‌گوید و شما با خواندن آن بخش به بینش درستی از علاقه نویسنده به نوشتن داستان کوتاه می‌رسید و حتی با خواندن آن یادداشت‌ها دیدتان نیز نسبت به داستان کوتاه بهبود می‌یابد و به نظرم می‌تواند در عین کوتاهی، یکی از بهترین نوشته ها درمورد داستان‌های کوتاه و اهمیت‌شان باشد.