بهتر انتخاب کن، بهتر بخوان

The Dragon Republic

The Dragon Republic

The Dragon Republic

3.8
2 نفر |
1 یادداشت
جلد 2

با انتخاب ستاره‌ها به این کتاب امتیاز دهید.

در حال خواندن

0

خوانده‌ام

2

خواهم خواند

3

این توضیحات مربوط به نسخۀ دیگری از این کتاب می‌باشد.

پس از جنگ سوم تریاک، شمن جنگجوی نیکان، در حال فرار است. فجایعی که برای خاتمه دادن به جنگ مرتکب شده، لحظه‌ای خاطرش را رها نمی‌کند، به مخدر اعتیاد پیدا کرده و سعی دارد خود را از چشم ققنوس، خدای انتقام‌جو و غضبناکی که پیوسته به او فرمان کشتن می‌دهد، مخفی نگه دارد. حال تنها انگیزه‌ی او برای نفس کشیدن، گرفتن انتقام از ملکه‌ی خائنی‌ است که کشورشان را به دشمن فروخت.رین که انتخاب دیگری برایش نمی‌ماند، نیروهای خود را به ارتش قدرتمند سپهسالار دراگون ملحق می‌کند که گویا برای فتح نیکان، براندازی ملکه و بنای یک جمهوری جدید نقشه‌‌ دارد؛ بنابراین با تمام قوا خود را صرف این نبرد می‌کند.اما ملکه، رقیبی ا‌ست سرسخت‌تر ازآنچه نشان می‌دهد و اهداف سپهسالار دراگون، آن‌قدر که به نظر می‌رسد، دموکراتیک نیست. با گذر زمان ترس رین بیشتر می‌شود و بیم آن را دارد که عشق به وطن، او را از متحدانش دور کرده و به‌سوی قدرت‌های مرگبار ققنوس بکشاند؛ چراکه او در راه دفاع از کشور و گرفتن انتقام، از هیچ تلاشی فروگذار نخواهد کرد. جمهوری اژدها، دنباله‌ی اولین کتاب پرطرفدار و تحسین شده‌ی آر.اف.کوانگ (جنگ تریاک) است که چین قرن بیستم را با دنیای مهیج خدایان و هیولاها می‌آمیزد و اثری ویرانگر برجای می‌گذارد.

یادداشت‌های مرتبط به The Dragon Republic

            و سرانجام تمام شد آنچه که باید تمام می شد.💔جمهوری اژدها اگه از جنگ تریاک بالاتر نباشه از اون هم پایین تر نیست. کتاب اول بیشتر پایه ای برای شخصیت پردازی و دنیاپردازی و توصیف و توضیح جنگ ها محسوب می‌شد ، اما جلد دوم بیشتر حالت سیاسی و جنگی داشت که کوانگ به خوبی از پس توضیح و تشریح و توصیف اون براومده و نکات قابل تامل زیادی رو در قالب داستان به ما می‌گفت به طوری که حس میکنم بیشتر این مجموعه یه مجموعه رئال هست تا یک مجموعه فانتزی، چرا که عناصر فانتزی اون نقش کمرنگ تری در حوادث و اتفاقات داستان ایفا می کردن انگار یه جورایی نیروی محرک جانبی بودن و حس میکنم مجموعه جنگ تریاک کوانگ از حوادث و اتفاقاتی که واقعا رخ دادن وام گرفته و بیشتر اتفاقات داستان واقعین. به طور مثال کتاب رو که بخونید متوجه میشین که مردم هسپریا خصوصیات و اخلاق اروپایی ها رو دارن ، موگنی ها ژاپنی ان و مردم نیکان چینی. ضرباهنگ اتفاقات ، نبردها و چینش پلات ها در هر دو کتاب بالاست و توانایی کوانگ در انتقال احساسات قابل تحسینه.اونقدر عالی که وقتی خودتون رو جای هر کدوم از شخصیت ها بذارید حال و هوا و رفتارهاشون رو درک میکنید و بهشون حق میدید. شخصیت ها متمایز هستند، از لحن صحبت کردن بگیر تا تمایلات درونی ، احساسات، تصمیمات و....( مثلا نحوه ی حرف زدن، فکر کردن، رعایت آداب و رسوم ، قوانین و... فنگ رونین که یه یتیم جنگ زده ست  با یین نینجا که یه اشراف زاده ست زمین تا آسمون فرق می‌کنه. شاید بگین خب این که واضحه باید متفاوت باشن. ولی من کتاب های زیادی رو دیدم که آدم های متفاوت که در شرایط متفاوتی بودن خیلی شبیه هم رفتار می کنن و حرف میزن و...به خاطر همینم توجه کوانگ به این ظریف کاری ها رو تحسین میکنم.) و در پایان کتاب نویسندن با دادن یه شوک‌ و پلات تویستی بس خفن شما رو وادار به خوندن جلد سوم می‌کنه(جلد سوم هنوز ترجمه نشده و گرنه امشب جلد سه رو شروع می کردم:((((. )
ترجمه رو دوست داشتم خیلی روون و گیرا بود و سانسوری هم نداشت:)))
یه نکته هم بگم و اون اینه که اگه کتاب های فانتزی رو دوست دارید که رومنس داشته باشن بهتره که این کتاب رو نخونین چون میزان رومنس و حوادث عاشقانه و این حرفا به قدری توی این کتاب پایینه که حتی قابل صرف نظر کردن هم هست.
در کل من با وجود شوک ها ، درد و رنج و گریه و...  که این کتاب بهم وارد کرد بازم دوستش دارم و عاشقش شدم و از خوندنش لذت بردم.
امیدوارم شما هم اگه این کتاب رو دارین یا یه روزی خوندین خوش بخونین و لذت ببرین:)))