بهتر انتخاب کن، بهتر بخوان

آخرین آرزو

آخرین آرزو

آخرین آرزو

آندره ساپکوفسکی و 1 نفر دیگر
4.8
2 نفر |
1 یادداشت

با انتخاب ستاره‌ها به این کتاب امتیاز دهید.

در حال خواندن

0

خوانده‌ام

3

خواهم خواند

3

کتاب آخرین آرزو، مجموعه ای از داستان های کوتاه نوشته ی آندره ساپکوفسکی است که اولین بار در سال 1993 به چاپ رسید. گرالت ریویایی، یک ویچر است؛ ساحری زیرک و توانا؛ و قاتلی بی رحم. تنها هدف او، نابود کردن هیولاهایی است که مانند طاعون، جهان را به سیاهی و تباهی کشانده اند. اما هر موجودی که شبیه هیولاهاست، الزاما شرور نیست و هر چیزی که ظاهری زیبا و دلفریب دارد نیز، الزاما خوش قلب نیست... و در هر داستان پریان، ذره ای کوچک از حقیقت وجود دارد. کتاب آخرین آرزو، مجموعه ای جذاب از داستان های کوتاه است که مخاطبین را با شخصیت گرالت ریویایی آشنا می کند. پس از این مجموعه، اولین عنوان از سری رمان های ویچر، یعنی کتاب «خون الف ها» به چاپ رسید.

یادداشت‌های مرتبط به آخرین آرزو

            وای، من واقعاً این کتاب‌ رو برخلاف انتظارم دوست داشتم :)
انتظارش رو نداشتم چون تابه‌حال خیلی سمت ژانر فانتزی نرفته بودم.
‌‌
کتاب از یک سری داستان کوتاه تشکیل شده که هر کدوم‌شون تا حد زیادی کامل و مستقل‌ان. به‌خصوص داستان‌های اول رو خیلی دوست داشتم. چیزی که انتظارش رو نداشتم، نگارش قوی نویسنده و ترجمه‌ی خوبشه (من ترجمه‌ی آذرباد رو خوندم) و این‌که با علی‌رغم گسترده بودن دنیای داستان و تعدد شخصیت‌ها، فهم داستان راحته و خیلی سریع می‌تونید با داستان ارتباط برقرار کنید. داستان‌ها هم سرگرم‌کننده‌ن، هم جذابن و هم تا حد زیادی طنز. دیالوگ‌ها خیلی خوب نوشته شده‌ن. 
‌
ایراد کمی می‌تونم بهش بگیرم اما خب حقیقت اینه که بعد از این‌که جلد اول تموم شد، احساسم این بود که خود جلد اول، به تنهایی یک رمان کامل به نظر می‌رسه و اونقدری برای خوندن بقیه‌ی جلدها متمایل نشدم. در واقع، خوندنش واقعاً لذت‌بخش بود اما احساسم این بود که اگه بیشتر بخوام توی این دنیا و فضاش بمونم، کم‌کم تکراری و کسل‌کننده می‌شه. 
‌‌
ولی حالا که چند ماهی هست که از خوندنش می‌گذره، دوباره دلم برای حال‌وهوای ویچر تنگ شده و امیدوارم که به زودی خوندن جلد دوم رو شروع کنم. :)