بهتر انتخاب کن، بهتر بخوان

harry potter and the sorcerer's stone

harry potter and the sorcerer's stone

harry potter and the sorcerer's stone

4.5
4 نفر |
1 یادداشت
جلد 1

با انتخاب ستاره‌ها به این کتاب امتیاز دهید.

در حال خواندن

3

خوانده‌ام

7

خواهم خواند

1

Till now there's been no magic for Harry Potter. He lives with the miserable Dursleys and their abominable son, Dudley. Harry's room is a tiny closet beneath the stairs, and he hasn't had a birthday party in eleven years. But then a mysterious letter arrives by owl messenger: a letter with an invitation to an incredible place called Hogwarts School of Witchcraft and Wizardry. And there he finds not only friends, flying sports on broomsticks, and magic in everything from classes to meals, but a great destiny that's been waiting for him...if Harry can survive the encounter.

یادداشت‌های مرتبط به harry potter and the sorcerer's stone

سهیل خرسند

1402/8/28 - 21:11

      در سی و چهار سالگی و بر حسب یک اتفاق به سراغ مجموعه‌ی هری پاتر آمدم.
شخصا عاشق سبک رئالیسم جادویی هستم و کتاب‌های زیادی از این سبک مطالعه کرده‌ام اما به یاد ندارم کتابی را دست‌کم در حد یک رمان به سبک فانتزی خوانده باشم. هفته‌ی گذشته در توییتر می‌چرخیدم که تصویری از فیلم هری پاتر توجه من را به خود جلب کرد و از خود پرسیدم چطور هری پاتر را با این آوازه و شهرت، نه خوانده‌ای و نه تماشا کرده‌ای؟
از شیده‌، دوست عزیز و محترمم در خصوص هری پاتر یاری جستم.
پیشنهاد او این بود که ابتدا هر کتاب از این مجموعه را بخوانم و سپس به تماشای فیلم آن کتاب بنشیم. ضمنا او به من گفت که در سن دوازده سالگی به مطالعه‌ی این مجموعه‌ی جذاب پرداخته که البته در این مهم او تنها نبود. پس از صحبت با او از هر کدام از دوستان کتاب‌خوانم که سوال پرسیدم، به من گفتند در سنین نوجوانی این مجموعه را مطالعه کرده‌اند. به هر روی من کتاب نخست از این مجموعه را مطالعه کردم. اعتراف می‌کنم از آن‌جایی که یک رمان سخت از عالی‌جناب فاکنر (ابشلوم ابشلوم!) را به دست داشتم، با خود عهد بسته بودم که روزی دو تا نهایتا سه فصل از هری پاتر را بخوانم، اما آن‌قدر کشش داستان زیاد بود و متن کتاب روان که ظرف چهار روز کتاب نخست را به پایان رساندم. پس از مطالعه‌ی جلد نخست می‌توانم تصدیق کنم که این کتاب مناسب نوجوانان است اما به این معنی نیست که من از مطالعه‌ی آن لذت نبردم، چون آن‌قدر دوستش داشتم که قطعا به مطالعه‌ی ادامه‌ی داستان خواهم پرداخت. در نهایت من فیلم کتاب نخست را نیز تماشا کردم و از تماشای فیلم هم لذت بردم، هر چند که فیلم جزئیات بسیار کمتری به نسبت کتاب در بر داشت که البته کاملا طبیعی است. هری پاتر نیاز به معرفی من ندارد، اما به دوستانی که در سن من هستند و از خواندن آن مردد هستند، پیشنهاد می‌کنم هرگونه تردید را کنار بگذارند و از مطالعه‌ی آن لذت ببرند.
     

42 نفر پسندیدند.

9 نفر نظر دادند.