فراتر از بودن

فراتر از بودن

فراتر از بودن

کریستیان بوبن و 2 نفر دیگر
4.3
12 نفر |
3 یادداشت

با انتخاب ستاره‌ها به این کتاب امتیاز دهید.

در حال خواندن

1

خوانده‌ام

27

خواهم خواند

15

خرید از کتابفروشی‌ها

این توضیحات مربوط به نسخۀ دیگری از این کتاب می‌باشد.

همیشه تو را با این سه گل آه اندکی پنهان زیر لطافت حقیقی ات می دیدم. بی شک عشق از بدو تولد در تو بوده و نیز خواهر کوچک عشق یعنی شادی ناامیدی شاید با جرقه شانزده سالگی وارد زندگیت شده همراه با آگاهی از این که عشق هرگز پاسخ دهنده ای نخواهد داشت. که عشق مانند کتاب امیلی برونته است. دیوانه ای که از کوهها بالا و پایین می دود و در میان گل های طاووسی میخوابد کلامی بی پژواک آشفته از باد. ّّکلامی که هیچکس پاسخ آن را نمیداند نباید از آنها دلگیر شد. چه کسی می تواند به بادی که در میان گل های طاووسی می وزد پاسخ دهد؟

پست‌های مرتبط به فراتر از بودن

یادداشت‌های مرتبط به فراتر از بودن

      مرثیه ای برای عشق
کریستین بوبن فقط نویسنده نیست، شاعر هم هست، فیلسوف هم هست. همین دو مورد آخر یعنی شعر و فلسفه باعث شده در آثارش زیباترین، دلنشین ترین و واقعی ترین تصاویر از زندگی، عشق، زن و کودکی رو به تصویر بکشه. 
با خودم فکر می کنم چقدر خوب که مردی میتونه تا این حد به لطافت عشق، ظرافت زن، روشنایی زندگی و تقدس کودکان واقف باشه. 
کریستین بوبن از اون آدماییه که با خودم فکر میکنم کاش میشد ازشون کپی گرفت و توی تمام دنیا مثل یه کتاب منتشرشون کرد. 
«فراتر از بودن» گفت و گوی مردی عاشق با همسره تازه وفات یافته اشه، با همسری که دیگه هیچ وقت نمیتونه اونو ببینه، اما با این حال شیوه ی نوشتنش در مورد معشوق سفر کرده به نحویه که انگار روبه روش نشسته، بهش لبخند میزنه و با اشتیاق صحبت های دردمند و عاشقانه ی اونو میشنوه. 
هنگام خواندن کتاب گاهی تاریکی رو حس کردم، گاهی نور مثل پرتوهای خورشید تمام ذهنمو مملو از روشنی میکرد، گاهی بهار بود و سرسبزی، گاهی زمستون بود و برف. 
شاید بشه گفت یه تاریخچه ی کامل بود از یک عشق. 

واقعا گاهی تسکینی جز نوشتن نیست. 
     

32