بهتر انتخاب کن، بهتر بخوان

آرامش

آرامش

آرامش

آلن دوباتن و 2 نفر دیگر
3.8
17 نفر |
3 یادداشت

با انتخاب ستاره‌ها به این کتاب امتیاز دهید.

در حال خواندن

6

خوانده‌ام

33

خواهم خواند

29

هدف از انتشار مجموعه ی مدرسه ی زندگی پرورش هوش عاطفی به یاری فرهنگ است. باورمان این است که طیفی از جدی ترین معضلات ما نتیجه ی فقدان خودشناسی، همدلی و ارتباط است. فعالیت های ما در ده مرکز در اقصی نقاط جهان انجام می شود، از جمله لندن، آمستردام، سئول و ملبورن. فیلم سازی، برگزاری کلاس ها، ارائه ی خدمات درمانی و تولید سلسله ای از محصولات در عرصه ی روانشناسی از دیگر فعالیت های ماست. موسسه ی انتشاراتی مدرسه ی زندگی به انتشار آثاری در باب مهم ترین مسائل حیات فرهنگی و عاطفی معاصر می پردازد. مبنای انتشار عناوین، ارائه سرگرمی، آموزش، تسلی بخشی و دگرگونی در زندگی خوانندگان است.

لیست‌های مرتبط به آرامش

یادداشت‌های مرتبط به آرامش

            چرا آرامش نایاب شده؟

به عنوان یک انسان برای هرکدام از ما پیش می‌آید که احوال خوبی نداریم و در دنبال لحظه‌ای آرامش زمین و زمان را دشنام می‌دهیم، دچار حمله عصبی می‌شویم و سعی میکنیم نفس عمیق بکشیم، شاید این موضوعات در روزگار نسل‌های پیشین ما کمتر پیش می‌آمد و در این اندازه که قشر بزرگی از جامعه با آن آشنایی دارد یا آن را تجربه کرده.

کودکی که با لالایی مادر گوش می‌دهد و کلام مادر را درک نمی‌کند اما از آوای آن آرام می‌گیرد و می‌خوابد. آسمانی که روزگاری صفحه نمایش انسان برای شب بود تبدیل به علمی مخصوص ستاره‌شناسان شده و جز اندکی علاقه‌مند کسی به این سیاه و سپید درخشان نگاه نمی‌کند. 
موسیقی، آسمان، طبیعت، مذهب و بسیاری چیزهای دیگر که می‌توانند زندگی ما را ساده‌تر و آرام‌تر از امروز کننده، از موضوعاتی هستند که می‌توانند در این کتاب برای خواننده مفید باشند، همه‌ی توصیه‌ها  برای افراد از جذابیت یکسانی برخوردار نیستند اما هرکسی ‌می‌تواند آنچه برای اوست پیدا کند.