بهتر انتخاب کن، بهتر بخوان

داستان های اوهایو

داستان های اوهایو

داستان های اوهایو

دونالدری پولاک و 1 نفر دیگر
4.0
1 نفر |
1 یادداشت

با انتخاب ستاره‌ها به این کتاب امتیاز دهید.

در حال خواندن

1

خوانده‌ام

1

خواهم خواند

4

وقتی آن شب آن یک سرباز فرار کرد،من نشستم بالای آن پشته و به گریه زاری های آن گوش دادم.هرچند دقیقه یک تکه سنگ می انداختم کنارش و می شنیدم یکی از مارها باز نیشش می زد.نزدیکی های نیمه شب بود که سرش پس افتاد و شنیدم کمی با مادرش حرف زد.چیزهایی به او گفت که تا به حال به او نگفته بود.اما آخرش همه چیز ساکت شد و من فهمیدم او هم تسلیم چنگال مرگ شده است.روز بعد آن یکی که در رفته بود با چند نفر با یک کامیون اتاق دار بزرگ برگشت و قبل از اینکخ وارد چاله شوند و جسد سرباز کرده را بیرون بیاورند،بیش از چهل خشاب تیرگوزن کش جای جای چاله خالی کردند.

لیست‌های مرتبط به داستان های اوهایو

ماهی جنگجوتمام آنچه که هرگز به تو نگفتممن قاتل زنجیره ای نیستم

کتاب‌هایی با شخصیت محوری نوجوان

6 کتاب

خوندن در مورد مسائل نوجوون‌ها همیشه برام جالب و جذاب بوده؛ به‌خصوص نوجوون‌هایی که صرفاً توی داستان‌های فانتزی حضور ندارن و با مشکلات زندگی واقعی دست‌وپنجه نرم می‌کنن. ‌‌ نوجوون‌‌هایی که با افسردگی، اضطراب، مشکلات شخصیتی، خانواده‌های نابه‌سامان و مشکلات اجتماعی روبه‌رو هستن و درعین‌حال سعی می‌کنن راه خودشون رو توی زندگی پیدا کنن‌. :) ‌‌ شخصیت محوری هر کدوم از کتاب‌ها: ‌۱. ماهی جنگجو: یک پسر ۱۴ ساله به اسم راستی-جیمز که یک پدر دائم‌الخمر داره و مدام درگیر دعواهای خیابونی آسیب‌زاست و سعی می‌کنه بزرگ‌تر از سنش رفتار کنه. ‌‌ ۲. تمام آن‌چه که هرگز به تو نگفتم: یک دختر ۱۶ ساله به اسم لیدیا که درس‌خون و آرومه و والدینش چیز زیادی در موردش نمی‌دونن و کم‌کم «تمام اون چیزهای ناراحت‌کننده‌ای که هرگز بهشون نگفته بود» رو کشف می‌کنن. ‌‌ ۳. من قاتل زنجیره‌ای نیستم: یک پسر ۱۴ ساله (اگه درست یادم باشه!)، به اسم جان که اختلال شخصیت ضداجتماعی داره (هرچند که طبق تقسیم‌بندی جدید اختلالات، افراد زیر ۱۸ سال نباید تشخیص این اختلال رو بگیرن) و مادر و خاله‌ش یک مرده‌شورخونه رو اداره می‌کنن. جان علاقه‌ی شدیدی به دونستن در مورد قاتل‌های زنحیره‌ای داره. کم‌کم اتفاقات اسرارآمیزی توی شهر می‌افته و... ‌‌ ۴. پروژه‌ی خونین او: یک پسر ۱۷ ساله به اسم رودریک که توی یک روستا زندگی می‌کنه، مادرش به تازگی فوت شده و با خواهر و پدرش زندگی مشقت‌باری رو می‌گذرونه. رودریک شخصیت عجیبی داره و همه یک‌جورهایی ازش می‌ترسن... داستان کتاب، ماجرای اینه که چطور رودریک در نهایت مرتکب سه قتل وحشتناک می‌شه. ‌‌ ۵. ناطور دشت: یک پسر ۱۷ ساله به اسم هولدن کالفیلد که از مدرسه اخراج می‌شه، سیگاریه، بددهنه و حس می‌کنه هیچ هدفی توی زندگی نداره. اون فقط چند روز فرصت داره تا به خونه برگرده و طی این چند روز، ما بیشتر و بیشتر با دنیای هولدن آشنا می‌شیم... ‌‌ ۶. داستان‌های اوهایو: داستان‌های اوهایو رمان نیست، مجموعه داستانه. اما شخصیت محوری خیلی از داستان‌هاش نوجوون هستن. همه‌ی داستان‌ها توی محله‌های پایین یک ناحیه‌ی خاص از آمریکا اتفاق می‌افتن و همه‌شون فضای به‌شدت تیره و تاریکی دارن.

یادداشت‌های مرتبط به داستان های اوهایو

            به‌نظرم کتابیه که به علت مجموعه‌ی داستان بودنش (در واقع، رمان نبودنش) بهش کم‌توجهی شده. داستان‌ها همگی توی‌ فضای بسیار تاریکی اتفاق می‌افتن؛ به‌طوری که حین خوندن‌شون مدام از خودم می‌پرسیدم: «یعنی واقعاً ممکنه انسان توی زندگی به همچنین جایگاهی برسه؟»
‌
شخصیت‌های کتاب آدم‌های ناامید و غمگینی‌ان که بی‌هدف به سمت مقصدی نامعلوم پرسه می‌زنن. خیلی‌هاشون خلاف‌کارن. به فساد اخلاقی شدیدی دچار شده‌ان. روابط‌شون از هم‌گسیخته‌است. خیلی‌هاشون نه شغل دارن و نه حتی خونه. الکلی‌ان، مواد مخدر مصرف می‌کنن. زندگی‌شون رو تباه کرده‌ن. ولی به‌نحوی نویسنده خوب داستان‌پردازی کرده و به مشکلات زندگی این آدم‌ها پرداخته که با همه‌ی این شخصیت‌های مطرود همدردی می‌کنیم و دردهاشون رو می‌فهمیم.
‌
از نظر ترجمه هم باید بگم خیلی قوی و خوب بود. همه‌ی داستان‌ها تقریباً موضوع و پرداخت جالبی داشتن. حتماً ارزش خوندن داره. داستان‌ها همگی خیلی کوتاهن و بیشتر از چندصفحه طول نمی‌کشن. و ضمناً همه‌ی داستان‌ها مربوط به یک ناحیه‌ی جغرافیایی‌ان و به همین علت بعضی داستان‌ها و شخصیت‌ها به‌هم مرتبطن.
‌
برای من تجربه‌ی خوبی بود. :)