بهتر انتخاب کن، بهتر بخوان

بهترین قصه گو برنده است: چطور با قصه کسب و کارتان را رونق دهید

بهترین قصه گو برنده است: چطور با قصه کسب و کارتان را رونق دهید

بهترین قصه گو برنده است: چطور با قصه کسب و کارتان را رونق دهید

آنت سیمونز و 2 نفر دیگر
3.6
12 نفر |
9 یادداشت

با انتخاب ستاره‌ها به این کتاب امتیاز دهید.

در حال خواندن

8

خوانده‌ام

22

خواهم خواند

35

« پدرم من را بزرگ کرد تا قصه گو شوم. ماجرای اولین شغلش-صید ماهیان طعمه برای ماهی گیران- را برایم می گفت و اعتماد به نفسم را با شرح پر آب و تاب سودی که نصیبش شده بود، بالا می برد. ماجرای ورشکست شدنشن رامی گفت و مرا از تصمیم عجولانه می ترساند.»قصه، فقط به کار خواباندن بچه ها نمی آید. قدرتِ قصه در دنیای بزرگ ترها باورنکردنی است. با داستان می شود دربار? مشکلات جهان حرف زد، برای آن ها راه حل یافت و دنیا را جای بهتری کرد. قصه ها در رونق کسب و کار تأثیر شگفتی دارند. آن هایی که هر روز همراه غذایشان قصه به محل کار می برند، ردّی در رابطه به جا می گذارند که فراموش نمی شود. قصه گویان ارتباط شان با مشتری، همکار، رئیس و ارباب رجوع را هموار می کنند و به سطح تازه ای از آورده های مالی و شغلی می رسند. قصه اطلاعات خام را شخصی می کند، اعتماد می آورد و کاری می کند که دیگران به آن چه عرضه می کنید یا به آن ها می فروشید، اطمینان کنند.کتاب «بهترین قصه گو برنده است» شما را با شگردهای مؤثر قصه گویی در کسب و کار آشنا می کند. این کتاب به شما نشان می دهد چه طور با سرمایه گذاری روی داستان سود کنید، چه طور با قصه در هر موقعیتی به همکاری و تعامل تان با دیگران بیفزایید و از درگیری ها دور بمانید. «بهترین قصه گو برنده است» کمک می کند به چشم خود ببینید چه کارهای بزرگی از این واقعیت های کوچک که قصه نام گرفته اند، بر می آید.

بریدۀ کتاب‌های مرتبط به بهترین قصه گو برنده است: چطور با قصه کسب و کارتان را رونق دهید

نمایش همه

لیست‌های مرتبط به بهترین قصه گو برنده است: چطور با قصه کسب و کارتان را رونق دهید

یادداشت‌های مرتبط به بهترین قصه گو برنده است: چطور با قصه کسب و کارتان را رونق دهید

            ‍ از کودکی برای قصه و داستان ارزش زیادی قائل بودم. من شیفته‌ی قصه‌ها بودم و می‌دانستم مهم هستند، چون با آن‌ها می‌توانستم حرف و منظورم را برسانم یا درک بهتری از جهان پیدا کنم. این آگاهی کاملا غریزی، بر اثر آموزش و پرورش مرسوم جهانی، در زیر تفکر منطقی پنهان شد: «قصه و داستان ابزاری برای سرگرمی هستند و کذشتگان بی‌بهره ما از علم تجربی، برای تبیین جهان از آن استفاده می‌کرد و امروزه کارکرد خود را از دست داده.» این بزرگترین اشتباهی بود که به نام علم رواج یافت‌. فقط افراد زیرک ارزش قصه و روایت را می‌دانستند و بی‌هیچ جنکی برابر علم، پنهانی از این شمشیر قدرتمند استفاده می‌کردند و به اهدافشان می‌رسیدند.
چندی پیش در جلسه‌ای شرکت کردم که سخنران آن، از قصه‌گویی برای رشد سازمانش استفاده کرده بود و «قصه» این رشد را برای ما گفت. بعد از آن جلسه به یاد این کتاب افتادم که بیش از یک سال در کتابخانه‌ام خاک خورده بود: بهترین قصه‌گو برنده است
زیر عنوان کتاب کمی دقیق‌تر راهنمایی می‌کرد:«چطور با قصه کسب و کارتان را رونق دهید» برای من هیجان‌انگیز بود که «کسب و کار» که برایم همیشه مفهوم عدد و رقم و سود و زیاد داشت ربطی به هنر ظریف قصه‌گویی داشته باشد. با آنت سیمونز همراه شدم و با هنر ظریف قصه‌گویی که تا آن روز غریزی و نااگاهانه از آن استفاده می‌کردم بیشتر آشنا شوم. 
یک خبر خوب: این کتاب فقط به درد کسب و کار نمی‌خورد! شما از این مهارت‌ها در زندگی اجتماعی، شخصی و دوستانه و حتی سیاسی و تربیتی خود هم می‌توانید استفاده کنید! 
سیمونز ابتدا ما را با مفهوم قصه (که همه ما به صورت غریزی می‌دانیم چیست!) آشنا می‌کند و از اصطلاحی به نام قصه‌اندیشی حرف می‌زند. پس از آن به ما با دادن سرنخ‌هایی روش قصه‌یابی را آموزش می‌دهد و چند دسته از انواع قصه‌ها که به راحتی قابل دستیابی هستند را معرفی می‌کند.
در نهایت به اهمیت گزیده‌گویی می‌پردازد و از زاویه دید و اثر آن در کسب تجارب وسیعتر می‌گوید و با از ما هنر ظریف قصه‌شنوی می‌گوید.
من قبلا تجربه خواندن اثری از خانم سیمونز را نداشتم در نتیجه مطمئن نیستم اندک ابهام در درک بعضی بخش‌های متن اثر ترجمه است یا قلم نویسنده، با این همه اما می‌توان منظور و هدف کتاب را فهمید و اندک ابهام موجود تاثیر چندانی در فهم مطالب ندارد.
این کتاب ارزشمند را که به همت نشر اطراف چاپ شده، ترجمه‌ی خانم  زهرا باختری است.