جزئیات یادداشت

tasnim

1401/2/15 - 20:02

        پرواز هایی با هدف با کنترل برای راحتی دیگران ولی دیگر پروازی نیست و به جای آسمان زمین است. نامه هایی از …. به …. پرواز را به نشستن در خانه می آورند و کسانی که برای نجات جان بقیه ی افراد فداکارانه جان خودشان را فدا می کنند .
ایده ی این کتاب به نظرم زیبا بود که کل داستان کتاب را نامه هایی از ….. به …. در بر گرفته بودند ولی بعضی اوقات حوصله سر بر می شد و موجب خستگی مخاطب می شد و اطلاعات داده شده برای گیرنده و فرستنده مانند :( از خلبان آرش تیموری پایگاه شکاری دزفول . به سرگرد خلبان رحیم میریان پایگاه شکاری تبریز ) در شروع کتاب که با چیزی آشنا نبودیم زیادی و گیج کننده بود . 
اصطلاحات های خلبانی که در کتاب استفاده شده بود کمی کتاب را خسته کننده می کرد چون ما با آن اصطلاحات هیچ آشنایی نداشتیم و آوردن پی در پی این کلمات با وجود پاورقی خوشایند نیست .
پاورقی هایی که در کتاب آمده بود و به علت وجود چند باره کلمات مختلف دیگر معنی کلمات نوشته نشده بود و به جای آن برای مثال نوشته شده است رجوع کنید به پانوشت ۲۲ و این روندی که من مخاطب برای خواندن کتاب داشتم را به هم میزند .
اسم کتاب از دید اول یک کلمه ی ناشناس دیده می شود ولی بعد از خواندن کتاب اسم کتاب برایم جذاب شد و به نظرم نوع نوشت بعضی از کلمات که با هدف اینطور نوشته شده بود جالب نبود مانند هم سر - پایه گاه - به تر و نویسنده میتوانست با ترفندی دیگر کتاب را جذاب کند .
شخصیت پردازی داستان به نظرم می توانست بهتر از این باشد و بیشتر به شخصیت ها بپردازد و عواطف و احساساتشان را بیان کند ولی چون نامه بود و از طرف خود آن فرد نوشته می شد زیاد به نظرم امکان پذیر نیست ولی در کل شخصیت پردازی اش خوب بود و در نامه شخصیت پردازی سخت تر است چون در نامه زیاد نمی شود اطلاعات در مورد شخصی داد . 
به طور کلی کتاب برای کسانی که به دفاع مقدس علاقه دارند کتاب جذابی می تواند باشد و برای کسی که تخصص در خلبانی و.. دارد هم همینطور است ولی برای کسی که تخصص ندارد و کلمات جدید هستند روند داستان کمی خسته کننده بشود و نویسنده ایده ی خوبی برای در آوردن داستان داشته است و اگر مشتاق هستید می توانید بخوانید :)
    

9 نفر پسندیدند.

نظرات

تا کنون نظری ثبت نشده است. برای ثبت نظر خود از فرم زیر استفاده کنید.

پاسخ به

در حال مطالعه

کتاب در حال مطالعه‌ای وجود ندارد.

با جستجو می‌توانید کتاب‌های مورد علاقه‌ی خود را انتخاب کنید و به این لیست اضافه کنید.