مظفری

تصویر پروفایل
@Hajkhanum
           بسم‌الله الرحمن الرحیم
از وقتی که یادم می‌اید، خاطراتم را مرور می‌کنم، گذشته را تورق می‌کنم، همیشه کتاب بخشی از وسایلم بوده‌است. مثل لباس، کفش، شانه و همه وسایل ضروری و غیرضروری زندگیم.
یادم نمی‌آید زمانی باشد که من باشم و کتاب نباشد... از همان دوران خردسالی و کودکی تا همین روزهایی که اواسط دهه چهارم زندگیم هستم؛ همیشه کتاب مثل غذا، جزو سبد کالاهای ضروری زندگیمان بوده است. پدر و مادرم، مثل غذای جسم، حواسشان به غذای روحمان هم بوده و همانقدر که در حلال و حرام‌بودن غذایمان وسواس داشتند، دقت می‌کردند، کلمه به کلمه همه کتاب‌هایی که قرار بود بخوانم را از فیلتر شرع، عرف و اخلاق می‌گذراندند.
روحم با کتاب عجین شده، بدون کتاب نمی‌تواند زندگی کند، و زندگی بدون کتاب و کتابخانه برایم معنایی نداشته و ندارد.
همیشه گردش در نمایشگاه کتاب، برایم مفرح‌بخش ترین تفرج و قدم‌زدن در راسته مغازه‌ها و پاساژهای بزرگ کتاب، لذت‌بخش‌ترین تفریح بوده و بخاطر ندارم تا بحال از هیچ کتابفروشی دست‌خالی بیرون آمده باشم.
امیدوارم رفاقتم با کتاب، تا ابدیت امتداد یابد.

نکته:
قفسه دوست‌داشتنی‌ها و در حال خواندن، همیشه از کتاب‌های عادی خالی خواهد ماند. تجربه ثابت کرده وقتی درباره خواندن کتابی، ابراز علاقه کنم یا اطلاع بدهم، نهایتاً از خوانش همه کتاب، محروم می‌شوم.
          
hajkhanum.blog.ir

یادداشت‌ها

نمایش همه
مظفری

1402/3/11 - 13:57

بسم الله الرحمن الرحیم چقدر تقریظ حضرت آقا را دوست داشتم. همه حرف‌ها را زده بودند و جایی برای عرض اندام امثال حقیر نگذاشته بودند. کتاب پر از نشنیدنی‌ها بود. روایت تازه، دست اول از بزرگترین جمعیت مهاجرین ساکن در ایران. درباره افغانستانی‌هایی که دور و نزدیک با ایشان برخورد کردیم. صبور، آرام، دوست‌داشتنی و اهل کار... تلاش نافرجام ابوحامد برای بقا در افغانستان، جواب بی‌پاسخ سوالم بود که چرا در وطنشان نمانند. اولین تلاش مجدانه، پیگیرانه و مصرانه برای دفاع از حریم عمه سادات. وقتی هنوز شیعیان به صورت عمومی، در هیچ نقطه‌ای از جهان، احساس خطر نکرده بودند، ابوحامد و دوستانش، آغازگر و پیشروی این حرکت تاریخی شدند. ابوحامد، سرباز بود و هر جا فکر کرد که نیاز است، خود را رساند و مزد جهادش را گرفت. * روایت کتاب، روایت بکری بود. ظرفیتی که با قلم نویسنده می‌توانست بدرخشد، اما نویسنده گرامی در این کار، موفق نبود. باشد کتاب‌های بیشماری از شجره طیبه فاطمیون به رشته تحریر دربیاید و این یادگار ابوحامد و رفقای شهیدش در ادبیات فارسی و تاریخ شیعه و افتخارات مجاهدان افغانستانی نیز ماندگار شود.

3 نفر پسندیدند.

لیست کتاب

در حال مطالعه

کتاب در حال مطالعه‌ای وجود ندارد.

با جستجو می‌توانید کتاب‌های مورد علاقه‌ی خود را انتخاب کنید و به این لیست اضافه کنید.