بهتر انتخاب کن، بهتر بخوان

مظفری

@Hajkhanum

31 دنبال شده

58 دنبال کننده

           بسم‌الله الرحمن الرحیم
از وقتی که یادم می‌اید، خاطراتم را مرور می‌کنم، گذشته را تورق می‌کنم، همیشه کتاب بخشی از وسایلم بوده‌است. مثل لباس، کفش، شانه و همه وسایل ضروری و غیرضروری زندگیم.
یادم نمی‌آید زمانی باشد که من باشم و کتاب نباشد... از همان دوران خردسالی و کودکی تا همین روزهایی که اواسط دهه چهارم زندگیم هستم؛ همیشه کتاب مثل غذا، جزو سبد کالاهای ضروری زندگیمان بوده است. پدر و مادرم، مثل غذای جسم، حواسشان به غذای روحمان هم بوده و همانقدر که در حلال و حرام‌بودن غذایمان وسواس داشتند، دقت می‌کردند، کلمه به کلمه همه کتاب‌هایی که قرار بود بخوانم را از فیلتر شرع، عرف و اخلاق می‌گذراندند.
روحم با کتاب عجین شده، بدون کتاب نمی‌تواند زندگی کند، و زندگی بدون کتاب و کتابخانه برایم معنایی نداشته و ندارد.
همیشه گردش در نمایشگاه کتاب، برایم مفرح‌بخش ترین تفرج و قدم‌زدن در راسته مغازه‌ها و پاساژهای بزرگ کتاب، لذت‌بخش‌ترین تفریح بوده و بخاطر ندارم تا بحال از هیچ کتابفروشی دست‌خالی بیرون آمده باشم.
امیدوارم رفاقتم با کتاب، تا ابدیت امتداد یابد.

نکته:
قفسه دوست‌داشتنی‌ها و در حال خواندن، همیشه از کتاب‌های عادی خالی خواهد ماند. تجربه ثابت کرده وقتی درباره خواندن کتابی، ابراز علاقه کنم یا اطلاع بدهم، نهایتاً از خوانش همه کتاب، محروم می‌شوم.
          
hajkhanum.blog.ir
گزارش سالانه بهخوان

یادداشت‌ها

نمایش همه

باشگاه‌ها

این کاربر هنوز باشگاهی ندارد.

چالش‌ها

این کاربر هنوز در چالشی شرکت نکرده است.

لیست‌های کتاب

فعالیت‌ها

مظفری پسندید.
مظفری پسندید.
مظفری پسندید.
مظفری پسندید.
      بسم الله

آنقدر با تردید سراغ این کتاب رفتم که بعید می‌دانستم لذتی از خواندنش ببرم، نهایتا با خودم حساب و کتاب می‌کردم که کتاب هرچه نداشته باشد بالاخره اطلاعاتی از ملا هادی سبزواری در اختیارم قرار می‌دهد. کلا دیدگاهم نسبت به زندگی‌نامه نویسی ها چه در قالب مستند نویسی و چه در قالب داستان و رمان این است که کتاب ولو به لحاظ فنی قدرت چشمگیری نداشته باشد، حداقل اطلاعاتی پیرامون شخصیت در اختیار می‌گذارد.

اما به اندازه چند صفحه از خواندن کتاب کافی بود تا نقطه‌گذاری اولیه کتاب و برگشت به عقب های درست و به جا، نشان دهد که با داستان خوب و موفقی طرف هستم.

شخصیت ملا هادی سبزواری که حکیم، فیلسوف، عارف، شاعر و فقیه بزرگی است به اندازه کافی جذابیت نزدیک شدن به این کتاب و خواندن و لذت بردن را دارد، که خدا را شکر با قلم خوب و روان نویسنده این اثر ماندگار شده است.

درباره محتوا هم باید گفت که نویسنده توانسته علیرغم حجم کم کتاب، اطلاعات خوبی در اختیار مخاطب قرار بدهد.
     
سلام بزرگوار ایده لیست‌تان، خیلی جالب بود. من این کتاب‌ها هستم. خیلی هوشمندانه و دقیق! اما لیستتان جمع اضداد است. چند تایی را که خوانده‌ام، صرفاً سیاهی مطلق بود. مثل سمفونی مردگان و هرس... و بار دیگر شهری که دوست می‌داشتم، یک نسیم لطیف... موفق باشید
مظفری پسندید.