بهتر انتخاب کن، بهتر بخوان

پدر، عشق و پسر

پدر، عشق و پسر

پدر، عشق و پسر

4.4
330 نفر |
83 یادداشت

با انتخاب ستاره‌ها به این کتاب امتیاز دهید.

در حال خواندن

10

خوانده‌ام

803

خواهم خواند

139

عجیب بود رابطه میان این پدر و پسر. من گمان نمی کنم در تمام عالم، میان یک پدر و پسر، این همه تعلق، این همه عشق، این همه انس و این همه ارادت حاکم باشد. من همیشه مبهوت این رابطه ام. گاهی احساس می کردم که رابطه حسین با علی اکبر فقط رابطه یک پدر و پسر نیست. رابطه یک باغبان با زیباترین گل آفرینش است، رابطه عاشق و معشوق است.رابطه دو انیس و همدل جدایی ناپذیر است.احساس میکردم رابطه علی اکبر با حسین فقط رابطه یک پسر با پدر نیست،رابطه ماموم و امام است.رابطه مرید و مراد است.رابطه عاشق و معشوق است.رابطه محب و محبوب است و اگر کفر نبود میگفتم رابطه عابد و معبود.

لیست‌های مرتبط به پدر، عشق و پسر

نمایش همه
جواهر مصریماتیان: پیشاهنگ سپاه کوروشانجیل های من

شخصیت های مشهور تاریخ

28 کتاب

برای اینکه با مشهورترین شخصیت های تاریخ آشنا شویم فقط ۲۸ کتاب کافیست. با این ۲۷ کتاب، با زندگی کسانی آشنا خواهید شد که به نحوی تاریخ را دچار تحول و تغییر کرده اند. از زمان های دور شروع میکنیم. در مصر! از زندگی بانو آسیه(س) و حضرت موسی(ع) و فرعون رامسس دوم! کمی جلوتر میرویم. جدای از حضرت عیسی(ع)، پیشاهنگ سپاه کوروش هم میتواند سوژه مناسبی برای پرداختن باشد. با سهراب و گردآفرید و رستم دستان همراه میشوید؟ بنظرم زندگی روزبه فارسی«سلمان فارسی» هم جالب باشد یا حتی جناب میثم تمار و حر بن یزید ریاحی! اولاد امام علی(ع) چطور؟ منظورم امام حسین(ع) و حضرت عباس(ع) و حضرت زینب(س) است... شخصیت های مشهور تاریخ خودمان پس از اسلام چطور؟ مانند ابوعلی سینا، ابوالقاسم فردوسی، خواجه نصیرالدین طوسی، جناب مولانا و شمس تبریزی، حافظ شیرازی و شیخ بهایی و ملاصدرا، و حتی جناب رئیسعلی! نظرتان راجب هیتلر چیست؟ کمی هم بد نیست راجب کسانی بدانیم که در دوران زندگی ما زندگی میکردند. از روح الله خمینی و شهید عباس بابایی و شهید مصطفی چمران و شهید ابراهیم هادی! و سپهبد شهید حاج قاسم سلیمانی... یا حتی مایل هستید سخنان آیت الله محمدتقی بهجت را راجب امام زمان(ع) بدانید؟ اگر پاسختان به تمام اینها آری‌است این ۲۷ کتاب برای شماست

یادداشت‌های مرتبط به پدر، عشق و پسر

فاطمه

1401/06/01

            انگار که هر محرم،شبِ هشت خواندنش فریضه شده باشد.
اسم کتاب به خوبی بیان‌کننده فحواست،پدر و پسر و عشق بی‌مثالی که میانشان است.رابطه‌ای که شبیه عاشق و معشوق،مرید و مراد و کفر است ولی می‌گویم عبد و معبود است.کتاب،به شیوه‌ی به شدت دلناکی تصویرگرِ این رابطه است.از زبان اسبِ حضرت علی‌اکبر روایت می‌شود برای مادر حضرت که در کربلا حضور نداشته.
کتاب روضه است.انقدر لطیف و دلناک نگارش شده که بلاشک با  چشم‌های تار میزبان خطوط کتاب خواهید بود.گمان می‌کنم که سید باوضو نشسته و خط به خط نوشته که از سیاهی کلماتش این‌چنین راهی باز می‌شود درون سرخی قلب،
و سرانجام خواننده می‌رسد به این که پشت بند پدر فریاد کند که حقا،خاک بر سر دنیا پس از تو علی....

می‌شد که بیش‌تر درباره شخصیت و فضایل حضرت علی‌اکبر لابه‌لای خطوط کتاب پرداخته شود.چقدر او را کم می‌شناسیم.اویی که نقل است روز قیامت بقدری از شیعیان شفاعت می‌کند که دیگر نوبت به اباعبدالله نمی‌رسد.
و السلام علی علی بن الحسین...