بهتر انتخاب کن، بهتر بخوان

قهوه‌ی سرد آقای نویسنده

قهوه‌ی سرد آقای نویسنده

قهوه‌ی سرد آقای نویسنده

3.0
159 نفر |
67 یادداشت

با انتخاب ستاره‌ها به این کتاب امتیاز دهید.

در حال خواندن

9

خوانده‌ام

437

خواهم خواند

79

لیست‌های مرتبط به قهوه‌ی سرد آقای نویسنده

یادداشت‌های مرتبط به قهوه‌ی سرد آقای نویسنده

      بهم گفت: «تا حالا شکار رفتی؟» گفتم «نه.» گفت: «من قبلا می‌رفتم، ولی دیگه نمی‌رم، آخرین باری که شکار رفتم، شکار گوزن بود، خیلی گشتم تا یه گوزن پیدا کردم. من بهش شلیک کردم، درست زدم به پاش، وقتی رسیدم بالای سرش هنوز جون داشت، نفس می‌کشید و با چشم‌هاش التماس می‌کرد، زیباییش مسخم کرده بود، حس کردم که می‌تونه دوست خوبی واسه‌م باشه، می‌تونستم نزدیک خونه یه جای دنج واسه‌ش درست کنم. اما خوب که فکر کردم فهمیدم که این‌جوری اون گوزن واسه همیشه لنگ می‌زنه و هروقت من رو ببینه یاد بلایی می‌افته که سرش آوردم، از نگاهش فهمیدم بزرگ‌ترین لطفی که می‌تونم در حقش بکنم اینه که یه گلوله صاف تو قلبش شلیک کنم.» بعدش گفت: «تو هیچ‌وقت نمی‌تونی با کسی که بدجور زخمیش کردی دوست باشی.»

       ((بریده ای از متن کتاب))

کتاب یه خط داستانی واحد رو دنبال نمی کنه و این می تونه گاهی گیج کننده باشه و داستانی که نویسنده موجود در کتاب در حال نوشتنش هست و زندگی واقعی او به طرز عجیبی بهم درآمیخته و باید بادقت خوانده بشه تا فهم بشه. در کل میشه گفت نویسنده توانسته به خوبی از پس ماجرا بر بیاد و بیانش کنه.
     
الهه

1402/04/31

      راستش یکی از دلایلی که تصمیم گرفتم این کتاب را شروع به خواندن کنم این بود که متوجه شدم سر نقد کتاب خیلی بحثه.. یک سری از خواننده ها نسبت به کتاب علاقه زیادی نشان می دادند ولی یک سری دیگر این کتاب را بیهوده و خسته کننده می دانستند..

و اما نظر بنده :
 حدود ۱۰۰ صفحه از کتاب را که خواندم، خیلی لذت بردم. از دیدگاه نویسنده بگیر تا جملاتی قشنگی که خوراک کپشن نوشتن بودن🤦‍♀️( البته آنقدر زیاد بود که دلتو میزد..). داستان هم هیجان انگیز بود و روند جالبی داشت و واقعا خلاقانه بود ولی حیف که باقی کتاب اصلا باب میل بنده نبود. از یک جایی به بعد به نظرم خسته کننده آمد و به قول معروف انگار خیلی کش آمد و البته پایان داستان ( که از مهم ترین قسمت های داستان نویسی است و از نظر بنده نویسنده ای قطعا در نوشتن موفق است که خوب بتواند پایان داستان را بنویسد ) باید بگم پایان افتضاحی داشت ( حداقل اینک به دل بنده ننشست!). در حقیقت از اون شروع اصلا توقع همچین پایانی نداشتم.....!