دختر ماه: روایتی داستانی از زندگی حضرت فاطمه معصومه (ع)

دختر ماه: روایتی داستانی از زندگی حضرت فاطمه معصومه (ع)

دختر ماه: روایتی داستانی از زندگی حضرت فاطمه معصومه (ع)

سارا عرفانی و 1 نفر دیگر
4.1
18 نفر |
10 یادداشت

با انتخاب ستاره‌ها به این کتاب امتیاز دهید.

12345

خوانده‌ام

20

خواهم خواند

21

در حال خواندن

2

کتاب دختر ماه: روایتی داستانی از زندگی حضرت فاطمه معصومه (ع)، نویسنده سارا عرفانی.

پست‌های مرتبط به دختر ماه: روایتی داستانی از زندگی حضرت فاطمه معصومه (ع)

چگونه درباره‌ی یک کتاب یک یادداشت (Review) خوب بنویسیم؟

یادداشت درباره‌ی یک کتاب (Review) می‌تواند با نگاهی نقادانه یا توصیفی به ارزیابی آن کتاب یا موضوعش بپردازد، و دارای مشخصات زیر است:

53 نفر پسندیدند.

7 نفر نظر دادند.

یادداشت‌های مرتبط به دختر ماه: روایتی داستانی از زندگی حضرت فاطمه معصومه (ع)

مبینا حمیدی

1400/6/30 - 19:43

سلاام😁 وقت بخیر نقد کتاب دختر ماه: خلاصه:این کتاب روایت داستانی از زندگی حضرت فاطمه معصومه (س)است 🟡نقاط مثبت: 🔴این کتاب خیلی خیلی قشنگ بود باید اعتراف کنم که من شناخت خاصی از حضرت معصومه (س)نداشتم و با این کتاب از حضرت معصومه(س) شناخت پیدا کردم و علاقه ام به این بانوی بزرگوار خیلی زیاد شد 🔴این کتاب را به عموم و مخصوصا کودکان و نوجوانان توصیه میکنم 🔴اسم کتاب خیلی قشنگ و مناسبه 🔴شخصیت حضرت معصومه خوب توصیف شده 🔴استفاده کردن از بعضی کلمات که در عرف ناشناخته است خیلی خوبه تا بریم دنبال معنیش و دایره لغات مون زیاد بشه 🔴بیان داستان و دیالوگ ها قشنگ بود و دل می‌نشست 🔴نویسنده به تاریخ پایبند بوده 🔴این کتاب رتبه اول جشنواره رضوی را آورده 🌱پیدا کردن مطالب درباره ی شخصیت ها تاریخی که مطالب زیادی از اونها نیست و نوشتن داستان درباره ی اونها کار خیلی سختیه اما نویسنده با این مطالب کم هم از پس نوشتن یک داستان با حال هوای قشنگ بر اومده

3 نفر پسندیدند.

سعید بیگی

1401/12/29 - 23:43

داستان زندگی حضرت فاطمه معصومه سلام الله علیها به قلم خانم سارا عرفانی بسیار خوشخوان و روان بود. من وقتی در میان جمع باشم، نمی توانم کتاب بخوانم، اما بخش هایی از این کتاب را در یک جمع خانوادگی و به تنهایی خواندم و تمرکزم را از دست ندادم. بخش هایی از کتاب به سپیدی یک رویا را هم خواندم. آن هم زیبا و جالب بود. همچنین بخشی از کتاب فصل فیروزه را هم دیدم. نثر این کتاب هم بسیار زیبا، فاخر و دل انگیز بود. توصیفات فصل فیروزه بسیار جاندار و خوب بود و کلمات به دقت انتخاب شده بودند. اما به نظرم کتاب دختر ماه دل نشین تر، نمایشی تر، ملموس تر و باورپذیرتر بود. لحن کتاب دختر ماه صمیمانه و خودمانی تر بود و خاندان حضرت موسی ابن جعفر را انسان هایی عادی با ایمانی قوی و شخصیتی معنوی و البته با ویژگی هایی پذیرفتنی تر توصیف کرده بود. من نمونه رایگان هر سه کتاب را دیدم و دلم دختر ماه را برگزید. راحت تر بگویم؛ دختر ماه زندگی نامه بانویی است که به قلم یک خانم نوشته شده است. اما این وجه در سپیدی یک رویا کمرنگ تر است و به نظرم نثر مردانه تر است. نثر فصل فیروزه هم با وجود زیبایی، لطافت داستانی که یک بانو تعریف می کند را کمتر دارد. از خانم سلیمانی، خانم زارع و خانم عرفانی بابت انتخاب این موضوع و نوشتن این کتاب سپاس گزارم. توصیه می کنم پیش از انتخاب یکی از این سه کتاب؛ بخش نمونه رایگان هر یک را در طاقچه ببینید و کتابی را که با روحیات تان متناسب است، برگزینید.

12 نفر پسندیدند.

در حال مطالعه

کتاب در حال مطالعه‌ای وجود ندارد.

با جستجو می‌توانید کتاب‌های مورد علاقه‌ی خود را انتخاب کنید و به این لیست اضافه کنید.