جزئیات کتاب من ادواردو نیستم! 72 داستانک از زندگی ثروتمندترین شهید شیعه مهدی (ادواردو) آنیلی

من ادواردو نیستم! 72 داستانک از زندگی ثروتمندترین شهید شیعه مهدی (ادواردو) آنیلی

من ادواردو نیستم! 72 داستانک از زندگی ثروتمندترین شهید شیعه مهدی (ادواردو) آنیلی

3.9
15 نفر |
6 یادداشت

با انتخاب ستاره‌ها به این کتاب امتیاز دهید.

12345

خوانده‌ام

21

می‌خواهم بخوانم

4

در حال خواندن

1

به پدیده شهادت از چند طرف می توان نگاه کرد, از هر طرف هم که نگاه کنیم, این پدیده بسیار با شکوه و پر تلالو است. یکبار از طرف ارزش شهادت در پیشگاه پروردگار به این پدیده می نگریم , (البته) زبان قاصر است که بتوانیم در این باب ارزش والای شهادت را بیان کنیم . در روایتی است که وقتی هر خیر و هر ارزشی ملاحظه می شود ارزش والاتری از آن هست تا به ارزش «شهادت» می رسد , ( که می فرماید) بالاتر از ارزش شهادت چیزی نیست...از یک بعد دیگر که نگاه می کنیم باز می بینیم که شهادت یک پدیده فوق العاده است چون همه خیرات و کارهای نیکی که انسان می کند, هر انسانی کار خود اوست. ولی شهادت محصولی از تلاش دسته جمعی یک مجموعه انسان است که یک نفر شهید می شود. از بعد سوم هم که نگاه می کنیم باز می بینیم که این پدیده چقدر عظیم است !؟ هرچه انسان نزدیک تر می شود عظمت آن بیشتر می گردد و آن تاثیر این قضیه در پیشرفت های عظیم هر ملتی است که متکی به شهادت شد. یعنی شهادت را بلد بود و هنر شهادت را یاد گرفت . ( این ملت) برای همیشه سر بلند است و هیچ قدرتی بر این ملت پیروز نخواهد شد. یک بعد دیگر در باب شهادت هم این است که همه باید پاسدار خون شهید باشند و از آن محافظت کنند. مقام معظم رهبری حضرت آیت آلله العظمی امام خامنه ای حفظه الله

خرید از فروشگاه ها

یادداشت‌ها

14 نفر پسندیدند.

          دروغ چرا ؟ همیشه به این خارجیای بزرگ شده تو مهد فسادی که با تمام آزادی و شرایطی که داشتن ولی اومدن سمت اسلام حسودیم میشه. قشنگ معلومه اونا یه‌چیزایی میدونن که ما نمی‌دونیم. نمیدونیم که خیلی راحت نمازصبحامون قضا میشه یا غیبت می‌کنیم و ازین دست کارایی که اونقدر برامون عادی شده که گاهی یادمون میره برخیش گناهه یا خلاف دینه. ولی اونا انقدر سفت و سختن که دربرابر توهین و سرزنش و آزار و اذیت و حتی تهدید و نهایتا مرگ بازم ذره‌ای از رفتار و عمل به دین کوتاه نمیان! 

این حسادت تا اونجایی پیش میره که نمیدونم باید بخاطر دنیا اومدن تو مملکت اسلامی و خانواده شیعه خداروشکر کنم یا بخاطر اینکه هیچوقت اسلام رو نمیتونم از زاویه‌ی اون آدما ببینم، از خدا گله کنم. 
.
موضوع کتاب که همونجور که از اسمش پیداست درباره ادواردو آنیلی‌ه. پسر سناتور ایتالیایی، رییس کارخونه فیات و وارث حقیقی ثروت افسانه‌ای اون خانواده که از یه‌جایی مسلمون میشه، بعد شیعه، بعد میاد دیدار امام و در نهایت شهیدش میکنن تا هم از آبروی پدرمادرش محافظت کنن هم مطمین شن ثروتش تو راه اسلام خرج نمیشه‌.
پسری که وقتی مسلمون شد به واسطه جایگاهی که تو پازل قدرت داشت از تلاش برای پیداکردن رد امام موسی صدر تا جنگ تحمیلی و فلسطین و حزب‌الله لبنان با تمام توان و ارتباطاتش سعی کرد برای حل و فصل داستان ورود کنه‌.
کتاب قلم شاخص و قوی‌ای نداره و خود روایت‌هاشم چون داستانی نشده و صرفا پشت‌همه به تنهایی کشش نداره. ولی جذابیت موضوع و کنجکاوی مخاطب برای اطلاع از سرنوشتش اونو میکشونه.
خوندنش یک‌ربع زمان می‌بره و از نخوندنش خیلی بهتره‌.
        

4 نفر پسندیدند.

در حال مطالعه

کتاب در حال مطالعه ای وجود ندارد.

با جستجو می‌توانید کتاب‌های مورد علاقه‌ی خود را انتخاب کنید و به این لیست اضافه کنید.