جزئیات کتاب الفی: لاک پشتی که غیبش زد

الفی: لاک پشتی که غیبش زد

الفی: لاک پشتی که غیبش زد

تورا هدر و 1 نفر دیگر
5.0
1 نفر |
1 یادداشت

با انتخاب ستاره‌ها به این کتاب امتیاز دهید.

12345

خوانده‌ام

2

می‌خواهم بخوانم

0

در حال خواندن

0

الفی لاک پشت خانگی نیا است.نیا او را خیلی دوست دارد.اما او نه نرم است، نه شیرین کاری میکند و نه صدایی ازش در می آید.بعضی وقت ها نیا یادش میرود که الفی هم وجود دارد.تا این که یک شب قبل از تولد هفت سالگی اش...الفی غیبش میزند!یعنی کجا رفته؟اصلا چرا رفته؟ نیا هم نمی داند...اما الفی میتواند جواب این سوال ها را بدهد.این داستان غیب شدن الفی است.

یادداشت‌ها

          یکی از مسائل مهم و مورد توجه ، قضاوت نشدن و قضاوت نکردن است . رفتاری که بدون تکرار ، تمرین و مراقبه به دست نمی آید . بنابراین بهترین روش این است که از کودکی به صورت غیر مستقیم ، به فرزندانمان بیاموزیم : قضاوت ممنوع ! 
کتاب " الفی ، لاک پشتی که غیبش زد " بسیار جالب و زیبا این مساله را نشان می دهد . نیا در تولد شش سالگیش یک لاک پشت میگیرد که هم سن خودش است ، تمام سعی و تلاشش را برای خوشحال کردن لاک پشتش ، الفی ، انجام میدهد اما پس از مدتی چون هیچ واکنشی از الفی نمیبیند ، او را کنار می گذارد و به او بی توجهی میکند . تا اینکه صبح روز تولد هفت سالگی هردوشون ، الفی غیبش میزند . نکته ی جالب کتاب این جاست که از این جا به بعد ، باقی داستان را از زبان الفی و زاویه ی دید او می خوانیم ، پایان داستان ، وقتی الفی به نیا هدیه میدهد ، جایی است که نیا ، متوجه قضاوت عجولانه و نادرستش درباره ی الفی می شود . کتابی روان با تصویرگری جذاب و دوست داشتنی است که تورا هدر نویسنده و تصویرگر ، میترا امیری مترجم و انتشارات پرتقال ناشر آن است .
        

3 نفر پسندیدند.

در حال مطالعه

کتاب در حال مطالعه ای وجود ندارد.

با جستجو می‌توانید کتاب‌های مورد علاقه‌ی خود را انتخاب کنید و به این لیست اضافه کنید.